Serwis naszej kasy fiskalnej krok po kroku

kasa fiskalna w sklepie

Mimo swojej pozornej niezniszczalności kasy fiskalne są urządzeniami, które z czasem potrzebują serwisu. Co więcej, jest to wymagane przez przepisy stworzone przez Ministerstwo Finansów! Mało który świeży przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, jak powinien wyglądać przykładowy serwis ich kasy. Nie musicie się obawiać, jesteśmy tu po to, aby wam pomóc!

Nie takie łatwe…

Przede wszystkim, musimy zdać sobie sprawę z tego, że serwis kasy fiskalnej to wcale nie taka prosta sprawa. Na pewno nie możecie się zając tym na własną rękę! Wedle panujących przepisów w naszym kraju, takie czynności może podejmować wyłącznie punkt wpisany do książki serwisowej tego konkretnego sprzętu. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wykorzystać tego faktu do efektywnego działania naszej firmy! Gdy decydujemy się na wybór miejsca, które będzie zajmować się opieką nad jedną z naszych kas, powinniśmy myśleć nie tylko o cenie, ale także o tym ile zajmuje dojazd do niego. Czasami pozwala to na zaledwie kilkugodzinną przerwę w prowadzeniu działalności?

Praca przy fiskalizacji

Czas jednak zastanowić się nad tym, co tak naprawdę robi serwisant podczas takiego przeglądu. Przede wszystkim, zaczyna on od sprawdzenia stanu plomb zabezpieczających. Da to pogląd na to, czy użytkownik tejże kasy nie próbował ingerować samemu w któreś z komponentów. Następnie przechodzi on do sprawdzania stanu technicznego wszystkich kluczowych elementów. Chodzi tutaj o elektronikę, taką jak płyta główna, moduł fiskalny, pamięć fiskalna czy sam wyświetlacz. Nie obejdzie się także bez kontroli oprogramowania! Wszystkie z tych kroków mają za zadanie uniknięcie kontroli z Urzędu Skarbowego, ale przede wszystkim – poprawne działanie naszego urządzenia.

Podsumowanie

Jak sami widzicie, serwis kasy fiskalnej jest trudniejszym zagadnieniem, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jeżeli mielibyście wynieść chociaż jedną lekcję z dzisiejszego artykułu, to pragnęlibyśmy, aby była to myśl, żeby przenigdy nie próbować naprawiać nic na własną rękę! Nie bez powodu istnieją firmy zajmujące się tym na pełen etat!

Więcej o serwisowaniu kas fiskalnych możesz przeczytać na https://mojanowoczesnafirma.pl/dzialania-serwisowe-kas-fiskalnych-online/