Od czego zacząć wykańczanie mieszkania?

Stan deweloperski

Po odebraniu kluczy od dewelopera czeka nas urządzenie mieszkania według własnych oczekiwań. Taki proces może trwać kilka miesięcy – wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby i zaplecze finansowe. Remont mieszkania jest nieunikniony, gdyż stan deweloperski nie uwzględnia wykończenia wnętrz, które pozwoliłyby od razu zamieszkać w mieszkaniu

Od czego zacząć?

Po pierwsze należy zaplanować, jak będzie wyglądać wykończenie wnętrza krok po kroku. Jedną z najważniejszych kwestii jest własny gust i oczekiwania odnośnie efektu końcowego. Warto porównać różne opcje, poszukać najlepszych rozwiązań i dobrej jakości. Oczywiście musimy pamiętać o kosztorysie – dokładne rozpisanie kosztów pozwoli uniknąć niepotrzebnych wydatków.

Wykończenia wnętrz

Mieszkanie na początku może wymagać drobnych poprawek, np. tynkarskich. Później możemy przejść do układania paneli i kafelek. Jeśli nie potrafimy sami tego zrobić, wynajmijmy ekipę remontową, aby uniknąć błędów. Pamiętajmy także o zaopatrzeniu się w potrzebne materiały typu fugi, czy środki do ochrony przed wilgocią.

Kuchnia i łazienka

Kolejnym etapem prac wykończeniowych jest biały montaż. Do łazienki musimy wybrać umywalkę, toaletę, prysznic lub wannę. W kuchni trzeba rozplanować, gdzie ustawimy odpowiednie urządzenia (tj. zlew, blat, piekarnik, lodówka). to pomoże ustalić, gdzie w kuchni zamontować szklane płyty lub kafelki – za sprzętami nie warto ich kłaść, gdyż to tylko strata materiału.

Malowanie

Wybierając farby na ściany i sufity, kierujmy się dobrą jakością i sprawdzoną marką. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem są farby akrylowe, które są odporne na ścieranie i zabrudzenia różnego rodzaju. Na tym etapie wykonujemy także ścienne dekoracje (np. ozdobne kafelki) i tapety.

Wyposażenie

Wykończenia mieszkania pod klucz wiążą się także z zakupem mebli i potrzebnych urządzeń. Na rynku znajdziemy mnóstwo ofert ciekawych mebli, które możemy dopasować do stylu mieszkania. Jest to inwestycja na długie lata, więc wybierajmy rozsądnie – funkcjonalność i nowoczesność zawsze są mile widziane w przypadku aranżacji wnętrza.

Na końcu można także pomyśleć o dodatkach i gotowe – można się wprowadzać. Posiadanie własnego mieszkania to marzenie niejednego człowieka, jednak trzeba się liczyć z kosztami zakupu i aranżacji. W tym przypadku zazwyczaj konieczne jest skorzystanie z kredytu hipotecznego, który pozwoli spełnić marzenie o własnych czterech kątach.

A jeśli nie czujesz się na siłach aby wykończyć mieszkanie, zawsze można skorzystać z usług profesjonalnej firmy wykończeniowej jak np. https://bbconstruction.pl/