Najem biur w Polsce

najem-biur-w-polsce-1

Rok 2017 był bardzo dobrym czasem dla deweloperów. Do użytku oddano bardzo wiele obiektów biurowych. Bardzo cieszy fakt, że sporo z tych budynków znajdowało się nie tylko w stolicy Polski. Dużo inwestycji znalazło szybko najemców, lecz zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe utrzymuje się w trendzie zwyżkowym.

W całym kraju można zaobserwować, że deweloperzy aktywnie działają w kwestii tworzenia nowych przestrzeni biurowych. Sytuacja tego sektora jest niezwykle optymistyczna. Biurowce buduje się w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Łodzi czy Gdańsku. Zainteresowanie lokalami utrzymuje się na wysokim poziomie, zwłaszcza w takich miastach jak Łódź. Miasto dużo zyskało na inwestycjach w modernizację miasta, a najem biur Imagine utrzymuje się na stabilnym poziomie.

Na rynku można zaobserwować bardzo duże zainteresowanie powierzchniami biurowymi przez zagraniczne firmy. Powodem tego jest obecna sytuacja polityczna, w tym m.in. decyzja Wielkiej Brytanii o wystąpieniu z Unii Europejskiej. Zjawisko to jest niekorzystne zwłaszcza dla branży finansowej, która dotychczas koncentrowała się głównie w Londynie. Niemniej jednak to pozytywny obrót spraw dla polskiego rynku, który coraz częściej wydaje się atrakcyjny w oczach zagranicznych inwestorów. Coraz częściej decydują się o umiejscowienie swoich siedzib w polskich miastach.

najem-biur-w-polsce-2Zmieniło się również podejście pracodawców w stosunku do pracowników. Obecnie popularnością cieszą się dobrze zlokalizowane i skomunikowane przestrzenie biurowe. Nowe budynki uwzględniają powierzchnie open space, chill out roomy, miejsca na spotkania z kontrahentami czy takie, gdzie umożliwiona jest praca w ciszy. Pracodawca chcąc przyciągnąć uwagę potencjalnego pracownika stara się zapewnić komfortowe warunki, które dodatkowo uatrakcyjnią przebywanie w pracy.

Rozwój rynku biurowego nie zwalnia tempa. Prognozy są niezwykle optymistyczne i wskazują na to, że w tej branży można liczyć na kolejny owocny rok. W zamian pracodawcy szukający odpowiedniej lokalizacji dla swojej firmy będą mieli w czym wybierać.