Jak pomyślnie przejść staż?

stażysta-1

Dla wielu z młodych ludzi staż może być świetną okazją na zdobycie bezcennego doświadczenia, ale także tego, czego pragną najbardziej, czyli stałego zatrudnienia. Właśnie dlatego pytanie o możliwość pozostania w firmie na dłuższy czas. Jakie cechy stażysty mogą stanowić o tym, że będzie to materiał na dobrego pracownika na lata? Dziś przedstawimy wam kilka z nich.

Tempo nauki

Kluczowym punktem podczas każdego stażu jest to, jak szybko będziemy się uczyć nowych umiejętności przy pomocy wiedzy, którą zdobyliśmy np. na studiach. Powinniśmy czerpać z tego okresu jak najwięcej. Jak najlepiej sprawdzić, czy stażysta pojmuje tematykę jego pracy? To proste – wystarczy brak konieczności powtórnego tłumaczenia zleconych mu zadań. Już po takim zachowaniu można ocenić, jak efektywnie wykorzystywany jest czas w pracy przez potencjalnego pracownika.

Inicjatywa

To chyba najważniejsza kwestia dla każdego stażysty, ale również pracodawcy! Brak inicjatywy i zaangażowania w zlecane zadania będzie świadczył negatywnie o naszej pracy. Nie chcemy przecież, aby pracodawca widział, że nie jesteśmy zainteresowani tym, co mamy robić? Nie bójmy się prosić o nowe zadania, przyglądać pracy innych osób i przede wszystkim – pytać! Stażysta z inicjatywą będzie znakiem, że faktycznie zależy mu na pracy w danej firmie i chce z tej nauki wynieść jak najwięcej.

Dokładność

Jest to szczególnie ważną kwestią przy starcie naszych poszukiwań w zakresie logistyka staże dla studentów. Literówki w korespondencji, pomyłki w obliczeniach czy błędne wypełnianie dokumentów – jest to jasny znak, że jesteśmy osobami niedokładnymi. Błędy mogą być bardzo małe, jednak mogą być naprawdę problematyczne dla firmy. Stażyści chcą zaimponować pracodawcom, wykonując swoje zadania w możliwie najlepszym czasie. To wrażenie zostanie szybko zatarte przez pomyłki wynikające z pośpiechu.

Podsumowanie

Osoby, decydujące się na odbycie stażu, powinny wiedzieć, że w czasie jego trwania nie ocenia się tylko wiedzy, którą posiada obecnie, lecz patrzy się na niego w znacznie szerszym spektrum. To, czy stażysta ma potencjał na zostanie wartościowym członkiem zespołu. Właśnie dlatego powinniśmy podczas stażu dawać z siebie sto procent, bo nigdy nie wiemy, co spodoba się pracodawcy!