Gdzie najkorzystniej wymienisz pieniądze, jeśli pracujesz w Norwegii?

Flaga Norwegii

Wyjazd za pracą do krajów skandynawskich często wiąże się ze zwiększeniem komfortu życia, a także większymi zarobkami. Część emigrujących osób postanawia osiedlić się w Danii, Szwecji czy Norwegii na stałe, natomiast inni – po jakimś czasie wracają do ojczyzny. Kwestia wymiany walut jest szczególnie istotna w przypadku tych drugich.

Pracujesz w krainie fiordów  i zastanawiasz się, gdzie możesz liczyć na najkorzystniejszy kurs korony norweskiej? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Odpuść banki, nawet jeśli masz w nich konto

Banki mają to do siebie, że zarabiają na każdym zdeponowanym przez klienta groszu. I to całkiem niemało. Nawet jeśli posiadasz konto walutowe w jednej z wielkich instytucji finansowych, to możesz być pewien, że wykorzystają Cię – i Twoje środki – do swoich celów. Chociaż może być to opcja najwygodniejsza i najprostsza, to zdecydowanie nie jest najbardziej opłacalna.

Bezpośrednia wymiana waluty w banku nie należy do korzystnych za sprawą ogromnego spreadu (różnica między kursem kupna i kursem sprzedaży). Niekiedy może być on większy o kilkadziesiąt procent w porównaniu ze spreadem w innego typu placówkach.

Fiordy w Norwegii

Kantory stacjonarne – relikt przeszłości

W zależności od tego, czego spodziewasz się po wymianie waluty, kantory stacjonarne mogą być lepszym lub gorszym wyjściem w porównaniu z bankami. Z jednej strony – zdecydowanie możesz się w nich spodziewać korzystniejszego kursu NOK, natomiast z drugiej – aby wymienić swoje pieniądze, czeka Cię spacer z pieniędzmi. Nikt chyba nie ma ochoty chodzić po mieście z wieloma banknotami, bo musisz pamiętać, że korony musisz przecież zawczasu wypłacić.

Kantory internetowe – Twoi przyjaciele w potrzebie

dolar amerykańskiWymiana waluty za pośrednictwem Internetu to najlepsze rozwiązanie w Twoim przypadku. Bezpośrednio ze swojego konta walutowego możesz przelać pieniądze do portfela na którejś platformie, a następnie je wymienić w najodpowiedniejszym momencie. Kantory internetowe cechują się najniższym spreadem i naprawdę niską opłatą za transakcje. Brak konieczności szukania stacjonarnej placówki i do tego najkorzystniejsze kursy korony norweskiej? To sposób na wygraną w każdym rankingu.

Podsumowanie

Istnieje kilka sposobów na wymianę przywiezionej ze Skandynawii waluty. Chociaż wszystkie rozwiązania mają swoje zalety i wady, to najbardziej atrakcyjną opcją wydają się kantory internetowe. Oferują one szybką, wygodną i sprawną wymianę pieniędzy, proponując przy tym niezwykle opłacalny kurs korony norweskiej.

Sprawdź koniecznie kurs korony norweskiej na stronie kantoru Nordiqa.