3 najbogatszych ludzi świata – krótkie sylwetki multimiliarderów

dollar-1362244_960_720

Chyba każdy z nas marzył kiedyś o ogromnym bogactwie, które stawiałoby nas w czołówce światowych miliarderów. Przysłowie mówi, że „cierpliwością i pracą ludzie się bogacą”. Kim jednak są ludzie, którzy stoją na absolutnym podium globu?

pieniądze euro 1. Bill Gates – twórca Microsoftu

Jak podaje magazyn Forbes, Bill Gates, który w tym roku skończy 62 lata, jest aktualnie najbogatszym człowiekiem stąpającym po ziemi. Majątek byłego prezesa zarządu korporacji Microsoft wynosi ponad 86 miliardów dolarów amerykańskich! Gates jest zaliczany do najsłynniejszych przedsiębiorców rewolucji informatycznej. Potentat informatyczny w swojej karierze w Microsofcie zajmował się nie tylko rządzeniem, ale również architekturą oprogramowania. Co warto podkreślić – multimiliarder wraz ze swoją żoną Melindą założył w 2000 roku fundację filantropijną, która zapewnia środki na stypendia naukowe dla mniejszości, prowadzi walkę z AIDS i innymi chorobami oraz przekazuje pieniądze na inne dobroczynne cele.

2. Warren Buffet – prezes Berkshire Hathaway

Ten 87-letni amerykański ekonomista i inwestor giełdowy jest bardzo dobrym przyjacielem Bila Gatesa i zdarzało mu się pokonywać go w rankingach najbogatszych ludzi świata. Nazywany dumnie „legendarnym inwestorem” czy „Wyrocznią z Omaha” Buffet zgromadził majątek o wielkości ponad 75 miliardów dolarów amerykańskich. Podobnie do Billa Gatesa Warren Buffet oddaje się działalności charytatywnej, wspierając liczne fundację i samemu również posiadając jedną. Dziś multimiliarder posiada ogromne wpływy i udziały w takich koncernach jak: Coca-Cola, American Express, Gilette czy The Washington Post Company.

3. Jeff Bezos – prezes Amazon.com

Zamykającym podium miliarderem jest Jeff Bezos, prezes, przewodniczący zarządu oraz dyrektor generalny Amazon.com, który to założył firmę w roku 1994 i od tamtej pory zaczął zarabiać potężne pieniądze. Co ciekawe – 53-latek wykupił za 250 milionów dolarów w 2013 roku legendarną i wiekową już gazetę The Washington Post, nadając jej drugie życie i świetność. Dziś Bezos należy do listy trzech najbogatszych osób na świecie, dysponując majątkiem o wartości ponad 72 miliardów dolarów amerykańskich. Mając na uwadze jego wiek, można z pełna odpowiedzialnością założyć, że Bezos ma realne szanse na objęcie w przyszłości miejsca pierwszego.